Preposlať Canon Pixma MP610

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MP610

01.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Otestovali sme nasledovníka modelu MP600, od ktorého sa ale príliš nelíši. Stojí aj tak za to, aby ste si ho kúpili?

Občas sa dá kvalitná tlačiareň, alebo multifunkčná stanica poznať hneď, akonáhle ju vybalíte z krabice. A to je presne prípad novej multifunkčnej stanice Canon Pixma MP610. Nahrádza predchádzajúci model ~1. Designom ničím neprekvapí a neprináša ani nič extra nové. Ale to, čo vie, zvláda výborne. Ale rovnako je zvláštne, prečo sa Canon obťažoval so stavbou nového modelu, keď sú takmer identické. MP610 je určená primárne pre použitie v domácnosti. Medzi výbavu k tlači patrí napríklad systém PictBridge, slot pre pamäťovú kartu a 2.5 palcový LCD displej pre prehliadanie fotiek pred tlačou. Nechýba jej ani automatický podávač papiera a podpora faxu. To sa celkom hodí do menších kancelárií.

Canon Pixma MP610

Systém podávača papiera patrí jednoznačne k tým najlepším. Tlačiareň má 2 zásobníky, každý po 150 listoch. Do jedného môžete dať fotopapier a do druhého normálny. Takže môžete prepínať pri tlači medzi fotografiami a obyčajnými obrázkami, ale nemusíte neustále meniť papier. Canon používa oddelený cartridge pre každú farbu: azúrovú, žltú, purpurovú, čiernu pre fotografie a čiernu pre tlač textu. Najskôr musíte nájsť miesto pre konštrukciu s rozmermi 19.5 x 45 x 38.8 cm. Potom tlačiareň zapnete, nainštalujete cartridge, naplníte zásobník papierom a nakoniec ju prepojíte s PC cez USB kábel a spustíte automatickú inštaláciu. Zatiaľ sa zdá, že jediný rozdiel medzi modelmi MP600 a MP610 je len v ich číselnom označení. Všetkými výkonmi a špecifikáciami je totiž predchádzajúcemu modelu veľmi podobný, ak nie rovnaký. Napríklad rýchlosť tlače je tu len o 1s pomalšia. Takže to znamená, že súčasný model sa radí medzi najrýchlejšie atramentové multifunkčné stanice na trhu. V tejto cenovej kategórii nemá rýchlosť konkurenciu. Kodak EasyShare 5300 je s podobnou cenou pomalší asi o 21 s. Priemerná rýchlosť pri MP610 pri tlači klasických fotografií 4x6 je 54 s, pri rozmeroch 8x10 je to 1m40s.

Canon Pixma MP610

Ďalší zo silných aspektov pre kúpu je veľmi kvalitná tlač, ale za najlepšími profesionálnymi tlačiarňami predsa len trochu zaostáva. Kvalita je lepšia, ako keby ste si nechali fotografie vyvolať vo fotostánku alebo obchode. Jediná chybička, ktorú sme si všimli, bola slabá čierna farba pri monochromatickej tlači, ktorá sa skôr podobala šedej. Tlač textu je pre domácnosť a menšiu kanceláriu dostatočne kvalitná. Bez ohľadu na font písma alebo na jeho veľkosť je MP610 schopná ho vytlačiť veľmi dobre. Pár rozdielov sme ale predsa len našli. Canon sľubuje rýchlosť monochromatickej tlače 31 stránok za minútu. To je o jednu stránku viac ako v predchádzajúcom modeli. To je ale naozaj zanedbateľný rozdiel. Podstatnejšia odlišnosť je v počte trysiek. Ten sa zvýšil z 3 584 na 4 608. Najväčšia výhoda väčšieho počtu trysiek by mala byť v rýchlosti tlače, čo sa ale nejak veľmi nezmenilo. Rozlíšenie skenera je 4 800 x 9 600 pixelov/palec, v predchádzajúcom modeli to bolo 2 400 x 4 800 pixelov/palec.

Canon Pixma MP610

Verdikt

Nástupca síce veľa noviniek nepredviedol, ale to, že sa inšpiroval modelom MP600 vôbec nevadí, pretože ten patrí medzi najlepšie atramentové multifunkčné stanice vo svojej kategórii. Najväčšia výhoda je určite rýchlosť tlače fotografií a jeho kvalita. Naopak, nepáčilo sa nám zobrazenie čiernej farby pri monochromatickej tlači. Cena sa pohybuje okolo 6000 korún.

Canon Pixma MP610

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 50

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MP610


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.