Preposlať HP Photosmart A826

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart A826

30.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Recenzia novej mini fototlačiarne od HP, ktorá vyniká hlavne skvelým vzhľadom a výborným LCD displejom.

Občas som rád, že si môžem otestovať niečo iné, ako klasickú konvenčnú tlačiareň. HP Photosmart A826 je presne to, čo som si želal. Tento model ponúka USB port, možnosť zapojenia pamäťovej karty a 7-palcový dotykový LCD displej, na ktorom si môžete prezrieť obrázky pred tlačou. A826 dokáže tlačiť ako štandardný formát 5x7 palcov, tak aj fotografie s rozmerom 4x12 palcov. Ako sa dá v podobných tlačiarňach očakávať, vďaka funkcii PictBridge môžete tlačiť priamo z fotoaparátu, ale bohužiaľ pri tom nemôžete použiť dotykovú obrazovku. Tá má tvar lichobežníka. Spodná časť má dĺžku 17.7 cm a vrchná 10 cm. Výška je 13.9 cm. Na takú tlačiareň je displej celkom veľký. Kvôli tvaru lichobežníka sa zdá menší, ako v skutočnosti je. Pri tlači musíte otvoriť podávač papiera, čo zväčší tlačiareň na šírku o ďalších 12 cm. Hmotnosť je len 2.5 kg.

HP Photosmart A826

Mechanizmus tlače je rovnaký, ako v modeli HP Photosmart A626. Takže nie je veľké prekvapenie, že nastavenie nijak nevybočuje z rady kompaktných fototlačiarní. Zapojte ju do elektrickej siete, nainštalujte jeden atramentový cartridge, naplňte zásobník papierom a ste pripravení tlačiť. Pokiaľ chcete tlačiareň pripojiť k vášmu počítaču, stačí spustiť automatický inštalačný program a potom zapojiť USB kábel. Menu na dotykovom displeji funguje rovnako pri tlači z PC, aj z pamäťovej karty. Skvelá je jednoduchosť celého systému. Proste stačí dať pamäťovú kartu do slotu a tlačiareň si sama načíta súbory a zobrazí náhľad vo forme miniatúr na displeji. Môžete posúvať obraz dolu a vybrať si fotografiu pre tlač, alebo stačí, aby ste sa jej dotkli prstom a ona sa zväčší na celý displej. Dotykové ovládanie je skvele nastavené a má výbornú odozvu. V závislosti na tom, čo práve robíte, zobrazuje displej buď ponuku miniatúr, alebo prezentáciu vo veľkosti cez celý displej alebo jednotlivé obrázky. Môžete si napríklad vybrať voľbu Edit Photo a tu upraviť jas, orezať veľkosť alebo vymazať červené oči.

HP Photosmart A826

Samozrejme príliš nezáleží na tom, ako ponuka menu vyzerá, pokiaľ tlačiareň neponúkne kvalitnú tlač. A tú zvláda HP Photosmart A826 celkom dobre. Zobazenie farieb a ich ostrosť je dobrá v každom režime tlače. Ako z pamäťovej karty, tak aj z fotoaparátu alebo z PC. Len občas robil problém jas farieb napr. zelená farba pôsobila veľmi nerealisticky. Takže kvalita tlače je zhruba rovnaká, ako keby ste si nechali vyvolať fotografie v nejakom fotolabe. Ale nie je zasa tak dobrá, ako by ste očakávali od profesionálnej foto stanice. Čo sa týka odolnosti, kvapky vody fotografiám nejak veľmi neublížia. Skúšal som ich dokonca dať pod tečúcu vodu a potom ich vysušiť. Nič sa s nimi nestalo. Výborná je aj odolnosť proti škrabancom. Ani trenie dvoma fotografiami o seba nevyvolalo žiadne viditeľné poškodenie. HP sľubuje životnosť fotorafií 200 rokov, pokiaľ ich budete skladovať v temnom prostredí, za sklom vydržia 50 rokov a len tak niekde položené 10 rokov.

HP Photosmart A826

Rýchlosť tlače je dostačujúca, ale nič viac. Štandardný rozmer 4x6 palcov trvá asi 1:27 sek. Rozmer 5x7 sa tlačí od 1:35 do 2:00 minút. Najrýchlejšia tlačiareň v tejto kategórii, Sony Picture Station DPP-FP90, vytlačí 4x6 za 43-56 sekúnd. Ale na druhej strane táto tlačiareň iný rozmer nezvláda. Kombinácia celkom vysokej ceny (od 250 dolárov - asi 6 000 korún), nie práve malých nákladov na jeden výtlačok a len priemerná rýchlosť tlače nerobia z HP Photosmart A826 práve najideálnejšiu voľbu na kúpu. Medzi najväčšie plusy patrí určite pekný design, výborný LCD displej s jednoduchým dotykovým ovládaním a relatívne kvalitná, nie však dokonalá tlač.

HP Photosmart A826

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Photosmart A826


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.