Preposlať Samsung CLX-2160N

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung CLX-2160N

29.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Nová multifunkčná stanica od Samsungu.

Samsung znova použil svoj nový design, ktorý môžeme vidieť v jeho farebných laserových tlačiarňach, posledne v modeli CLP-300 a zabudoval ho aj do novej all in one multifunkčnej stanice. Samsungu sa podarilo včleniť do zariadenia plnohodnotný plochý skener, ktorý je na vrchu celej stanice. Jeho najväčšou prednosťou sú malé rozmery. Z tohto dôvodu je povrch krásne rovný, spredu prístroja sa nachádza ovládací panel, na ktorom je LCD displej a 11 tlačítok. Tlačítka pre štart a storno tlače sú príjemne veľké a milo farebné. Ďalšie 2 tlačítka sú vyhradené na skenovanie obrázkov a ich uloženie na pamäťovú kartu, ktorá sa pripája pomocou čítačky cez USB slot na prednej strane. Je tu aj funkcia, ktorá sa volá ID copy a znamená, že môžete naskenovať dva rozdielne obrázky a potom ich vytlačiť na jeden papier.

Samsung CLX-2160N

Pod ovládacím panelom je odnímateľná predná časť, pod ktorou nájdete 4 farebné tonery, ktoré sú umiestnené v samostatných slotoch a pôsobia ako nejaká futuristická elektráreň. Spodná predná časť je skôr konzervatívna. Nachádzajú sa tu zásobník na 150 listov a samostatný podávač. Na zadnej strane je umiestnený port pre USB 2.0 a pre Ethernet. Toto však berieme ako štandard u všetkých podobných staníc. Samsung ponúka aj ovládací panel, ktorý nazval tajomným SmarThru. S ním môžete ovládať rôzne sprievodné funkcie stanice. Ďalšia výbava zahŕňa softwér ReadIris Pro 10 OCR, ktorým môžete scanovať časti v texte. Najväčší problém CLX-2160N je v kvalite tlače. Pokiaľ tlačíte len čierny text, kvalita je ešte celkom dostačujúca, aj keď jednotlivé slová sú tučnejšie, než je zvykom. Farebné obrázky nie sú veľmi ostré a pôsobia takým rozmazaným dojmom. No a farebný text je proste nepríjemne rozmazaný. Jediný z kladov je, že štyri tonery vydržia 2000 čierno-bielych a 1000 farebných stránok na jeden toner. Zobrazovacia jednotka je až na 20 000 stránok.

Verdikt

Tento model má svoje pre aj proti. Je celkom malý, jednoducho sa ovláda a ponúka množstvo sprievodných funkcií, ako napr. ID copy. Medzi zjavné výhody patrí nenákladná tlač a nevýhody jeho nižšia kvalita.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung CLX-2160N


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.