Preposlať Canon Selphy CP740

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Selphy CP740

24.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Canon prichádza s kompaktnou fototlačiarňou, ktorá prevyšuje svoju konkurenciu hlavne rýchlosťou tlače a budgetovou cenou.

Ak uvažujete nad kúpou fototlačiarne, ktorá tlačí fotografie v malom formáte, lepšia voľba ako Canon Selphy CP740 asi nie je. Môže sa pochváliť hlavne nízkou cenou okolo 99 dolárov (asi 2400 korún ). Je vytvorená pre tlač fotografií s veľkosťou od 4 do 8 palcov. Ponúka dobrú rýchlosť tlače, dobrú kvalitu farebných fotografií a 2-palcový LCD displej, aby ste si mohli obrázky prehliadnuť ešte predtým, ako ich vytlačíte. A vďaka nízkym nákladom na jednu fotografiu sa tento model skutočne oplatí mať.

Canon Selphy CP740

CP740 môže tlačiť z pamäťovej karty, z fotoaparátu pomocou systému PictBridge alebo z PC. Pri prvých dvoch voľbách jednoducho zapojíte fotoaparát alebo čítačku kariet k tlačiarni, naplníte zásobník papierom a začnete tlačiť. Pokiaľ sa rozhodnete použiť PC, musíte spustiť automatický setup z CD, ktoré dostanete spolu s tlačiarňou a tú potom spojiť s počítačom pomocou USB kábla. Menu pre tlač z pamäťovej karty obsahuje aj program k odstráneniu červených očí. LCD displej je dobre čitateľný a vybrať si, čo budete chcieť tlačiť, by skutočne nemal byť problém. Rozmer 2 palce sa môže zdať trochu malý, ale na fototlačiarni za takovú cenu som ešte väčší nevidel.

Canon Selphy CP740

Ako už to v tejto kategórii býva, CP740 je veľmi malá a ľahká, takže sa dá celkom pohodlne prenášať. Váži len 950g a jej rozmery sú 6.3 x 17.7 x 12.7 cm. Tak, ako niektoré predchádzajúce modely Canon, aj tento má k dispozícii samonavíjací kábel pre prepojenie s fotoaparátom s dĺžkou 25 cm. To, že ho môžete celý skryť do tela tlačiarne je veľmi dobré riešenie a nemáte tak všade okolo zbytočné káble. Konektor je USB Mini B. Kvalita fotografií je dobrá, len sa mi zdala občas trochu nevyrovnaná. Niektoré obrázky, ktoré som v rámci testu vytlačil, mali mierne tmavšie farby, ako by bolo zdravé a strácali tak detaily v temnejších oblastiach. Ešte sa občas stalo, že sa okraje trochu líšili svojou štruktúrou farieb od stredu. V niekoľkých prípadoch sa tiež stalo, že fotografie tlačené z fotoaparátu cez PictBridge mali super kvalitu, ale tie isté, ktoré som potom tlačil priamo z pamäťovej karty sa v niektorých detailoch a hlavne svojou celkovou kvalitou podstatne odlišovali. CP740 má tiež ešte jeden problém, ktorý som si všimol už v niektorých predchádzajúcich tlačiarňach Canon. Pokiaľ chcete vytlačiť nejakú fotografiu, na ktorej sa nachádza napr. koleso, tlačiareň si nevie poradiť s tlačou výpletu kolesa. Výplet je proste rozmazaný a nekvalitný. Pokiaľ nechcete tlačiť len kolesá, tak to ale potom nebude hrať pri kúpe žiadnu veľkú úlohui.

Canon Selphy CP740

Výsledné fotografie sú tiež celkom dobre odolné proti vode a poškrabaniu. Takže ich môžete kľudne vypustiť kolovať medzi ľudí, aby sa pozreli, a nemusíte sa báť, že sa vám vrátia v nepoužiteľnom stave. Skúšal som ich dať pod vodu alebo poriadne šúchať jednou fotografiou o druhú, ale žiadne viditeľné poškodenie som neobjavil. Canon sľubuje životnosť až 100 rokov, pokiaľ ich budete skladovať na tmavom mieste (napríklad v albume), 30 rokov pri skladovaní za sklom a 10 rokov, pokiaľ ich necháte len tak ležať na vzduchu. Jedna z najsilnejších vlastností tlačiarne je rýchlosť tlače. Priemerný čas na jednu fotografiu s rozmermi 4x6 palcov z PC je 1min 4s. To je len o 14 s viac, ako Sony Picture Station DPP-FP90, ktorá sa považuje za najrýchlejšiu mini fototlačiareň vôbec. Tlač z pamäťovej karty a z fotoaparátu zaberie asi 1min 9s, až 1min 13s.

Verdikt

Ak práve hľadáte lacnú fototlačiareň s nízkymi nákladmi na jednotlivú fotografiu, relatívne kvalitnou tlačou a skutočne vysokou rýchlosťou, bude tento model od Canonu určite veľmi dobrá, možno aj najlepšia, voľba.

Canon Selphy CP740

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Selphy CP740


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.