Preposlať Lexmark X502n

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark X502n

16.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Trochu väčší, ale ináč výborná multifunkčnáí stanica od Lexmarku.

Farebná laserová tlačiareň Lexmark X502n dokáže dostatečné množstvo vecí, aby sa mohla stať jednou z najobľúbenejších all-in-one tlačiarní. Tento model je zameraný na malé kancelárie alebo na domácnosti, ktoré tlačia vo veľkom. X502n ponúka vysokú kvalitu tlače textu, grafiky, obrázkov a fotografií. To všetko pri vysokej rýchlosti. Môže fungovať aj ako samostatná kopírka, fax a odosielateľ e-mailov. Naviac má automatický zásobník na 35 listov pre jednoduché a pohodlné scanovanie viacstránkových dokumentov.

Lexmark X502n

Dve slová, ktoré sa spájajú s all-in-one stanicami sú: ťažká a veľká. Aby to X502n potvrdila, váži poriadnych 35 kg a má rozmery 53x48x44 cm. Pravdepodobne nebudete chcieť, aby vám táto beštia sedela len tak na stole. Ešte dôležitejšie ale je skôr, ako si Lexmark kúpite, aby ste sa naozaj uistili, že máte v kancelárii alebo doma dostatok miesta, pretože to vážne nie je drobček. Keď tlačiareň umiestnite na svoje miesto, jej sprevádzkovanie zahŕňa otvorenie a odstránenie oveľa viace dielov, ako je to pri konkurencii. Ako pri ostatných tlariačňach, toner je už pri kúpe na mieste, ale pred prvou tlačou ho musíte vybrať, nachystať na tlač a potom ho preinštalovať. Rovnako ako príslušenstvvo pre tlač fotografií. Nič z toho nie je ťažké, ale musíte postupovať starostlivo krok za krokom podľa návodu.

Lexmark X502n

Návod k použitiu, ktorý zahŕňa pokyny pre zapojenie tlačiarne a cédéčko s inštaláciou, je v elektronickej forme a vypracovaný formou obrázkov s absolútnym minimom textu. Teda až do chvíle, ako začnete inštaláciu tlačiarne k PC. Pár obrázkov je síce trochu skresľujúcich, ale Lexmark ináč odviedol celkom dobrú prácu. Po inštalácii je X502n pripravená na používanie ako tlačiareň, skener, samostatná kopírka a fax. Pre nastavenie e-mailov a príkazy pre skenovanie musíte použiť hlavný panel, bohužiaľ. Tu tlačiareň za konkurenciou trochu zaostáva. Pri ukladaní dokumentov zo skenera nemáte možnost výbrru zložky. Proste ju musíte uložiť na disk C. Pokiaľ ju chcete mať inde, nezostáva vám nič iné, ako uložené súbory presunúť.

Lexmark X502n

Dobrá správa je, že svoju hlavnú úlohu, tlač, zvláda perfektne. Kvalita tlače textu je jedna z najlepších, aké si môžete predstaviť. Tlač grafických dokumentov je tiež výborný, do kancelárie je možno až príliš dobrý. Môžete tlačiť aj prezentácie a rôzne prospekty z PowerPointu. Kvalita tlače fotografií je lepšia, ako môže ponúknuť drvivá väčšina konkurencie, takže ich môžete použiť na rôzne brožúry a letáky. Jediný problém, s ktorým som sa pri testovaní stretol bol, že pokiaľ bola tlačiareň nainštalovaná do siete, pri prepnutí kvality tlače na najlepšiu, stratila komunikáciu s celou sieťou. Jediná možnosť, ako ju obnoviť, bola kompletná reinštalácia. Pokiaľ bola tlačiareň spojená USB portom len s jedným počítačom, bolo všetko bez problémov. Lexmark už na túto chybu prišiel a na internete sa na jeho oficiálnych stránkach čoskoro objaví oprava.

Lexmark X502n

S cenou okolo 17000 korún je táto multifunkčná stanica určite dobrou voľbou. Trochu ju zráža horšia ovládateľnosť cez hlavný ovládací panel, ale plne to vynahrádza skutočne skvelou úrovňou tlače.

Lexmark X502n

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexmark X502n


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.