Preposlať HP Officejet Pro L7680

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro L7680

04.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

recenzia multifunkčnej stanice HP

HP Officejet Pro L7680

HP Officejet Pro L7500/L7600/L7700 je nová séria od HP, ktorá je výrazne orientovaná do kancelárie. Rýchlo a kvalitne tlačí a má ešte ďalšie prednosti. Testovali sme model L7680, ktorý je o triedu vyššie ako základný L7580, ale dobrá kvalita tlače je spoločným znakom celého radu, pretože používajú rovnaký engine k tlači. Väčšina multifunkčných staníc bola chválená za svoju univerzálnosť, pretože sa hodili ako do malej kancelárie, tak domov. Ale nová L7680 je zameraná skôr na použitie v stredne veľkých alebo väčších firmách. Doporučené množstvo tlače je 7500 stránok za mesiac. Nemôžeme uurobiť priame porovnanie s ostatnými tlačiarňami (aj vzhľadom k cene), ktoré sme doposiaľ recenzovali, pretože prevažne testujeme len prístroje, ktoré sú primárne určené k použitiu v domácnosti. Ale zobrali sme L7680 s cenou 10 000 korún ako skvelú multifunkčnú stanicu. Ak je vo vašej strednej firme alebo pracovnej skupine vysoká frekvencia tlače, môžete tiež zvoliť trochu rýchlejšiu, konkurenčnú laserovú stanicu za podobnú cenu Lexmark X342n alebo drahšiu Epson AcuLaser CX11NF.

HP Officejet Pro L7680

Design

L7680 je odetá prevažne v čiernej farbe, na rozdiel od domácich prístrojov HP, ktoré sú biele a našedlé. Tento model je 64 cm dlhý, 53 cm široký, 35 cm vysoký a váži asi 15 kg. Rozmery sú proti konkurencii trochu väčšie, a to napríklad kvôli extra zásobníku na papier. Automatický podávač papiera (ADF) na 50 stránok vám umožní tlačiť, faxovať a kopírovať svoje dokumenty, bez toho, by ste museli neustále kontrolovať stav papiera. ADF je umiestnený na víku skenera. Základný zásobník je na 250 listov, môžete si ale dokúpiť druhý na 350 listov. Model 7780 má už tieto zásobníky v základe obidva. Ovládací panel na L7680 je veľký, ale dobre ovládateľný a jednotlivé tlačítka sú zoskupené podľa funkcií, ktoré vykonávajú. Niektoré bežné funkcie, ako je napríklad vytáčanie faxu a kopírovanie, majú jednoúčelové tlačítko pre rýchly prístup. Uprostred ovládacieho panela je umiestnený farebný displej s uhlopriečkou 6cm a môžete si na ňom prehliadať a upravovať obrázky, ktoré tlačíte alebo kopírujete. Alfanumerická klávesnica slúži k zadaniu čísla faxu alebo počtu kópií.

HP Officejet Pro L7680

Nastavenie kopírovania je klasické ako v ostatných multifunkčných staniciach. Môžete si vybrať zásobník papiera (pokiaľ máte dva), rozmery papiera, kvalitu kópie. Výslednú kópiu si môžete prehliadnuť na displeji ešte predtým, kým ju dáte tlačiť, čo šetrí papier. Skenovanie ponúka tiež klasickú ponuku nastavenia, ale aj pár zaujímavých možností, ktoré všade nenájdete. Pokiaľ máte zapojenú stanicu do systému, môžete tlačiť čokoľvek z počítača, bez toho, aby ste ho použili. Proste si nájdete obsah jednotlivých zložiek na tlačiarni a vytlačíte si ich. Do počítača musíte pre túto funkciu nainštalovať softwér a ešte nastavit zdieľanie zložiek do siete. Túto schopnosť môžete tiež uzamknúť heslom, pokiaľ nechcete, aby sa vám kdokoľvek hrabal v počítači cez tlačiareň. Môžete tlačiť aj priamo z e-mailu. K tlačiarni môžete cez USB pripojiť pamäťovú kartu na ukladanie obrázkov a fotografií. Prekvapivo máte pri tlačení fotografie viac možností nastavenia ako na modeli Photosmart C6180, ktorý je primárne určený pre ich tlač. Z karty môžete vytlačiť všetko naraz, alebo si vybrať konkrétne obrázky. Pokiaľ máte na karte uložených príliš veľa obrázkov, môžete ich odzoomovať tak, že vidíte 9 miniatúr a výrazne sa zlepší orientácia.

HP Officejet Pro L7680

Výkony

Čierny text tlačí tlačiareň rýchlosťou 10.22 stránok za minútu a stránky s mixom textu a obrázkov rýchlosťou 5.45 stránok za minútu. Jednotlivé fotografie 4x6 tlačí rýchlosťou 1.44 za minútu, ale pokiaľ dáte tlačiť skupinu fotografií po 10 kusov, zvýšite rýchlosť na 1.82. Pokiaľ tlačíte skutočne veľa, lepšia voľba bude asi laserová Lexmark X342n, ktorá má rýchlosť tlače textu 17.13 stránok za minútu. Pokiaľ vám nevadí vyššia cena, môžete si kúpit aj Epson AcuLaser CX11NF s rýchlosťou 18.44 stránok za minútu. S použitím automatického podávača papiera je rýchlosť kopírovania 6.60 stránok za minútu a pri farebných stránkach 4.04. Konkurenčná Canon Pixma MP830 je pomalšia v tlači textu, ale zasa rýchlejšia v tlači 4x6 fotografií. Keď tlačíte na lakovaný papier text v najlepšej kvalite, výsledky vypadajú skoro ako na laserovej tlačiarni. Čierna farba je veľmi bohatá a text je príjemne ostrý. Pri tlači farebných obrázkov je kvalita tiežvynikajúca. Fotografie 4x6 nás veľmi milo prekvapili. Sú ostré a farby sú správne sýte.

Servis

HP Officejet Pro L7680 má štandardnú jednoročnú záruku. Na oficiálnych stránkach HP si môžete stiahnuť množstvo utilít, ktorými si môžete svoju multifunkčnú stanicu trocha vylepšiť. Tento model vyniká hlavne kvalitou tlače.

HP Officejet Pro L7680

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Officejet Pro L7680


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.