Preposlať Canon Pixma MP760

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MP760

20.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes tu máme dalšiu multifunkčnú stanicu z rodiny Pixma.

Tak, ako prevažná väčšina multifunkčných zariadení, ktoré sa hodia skôr pre použitie v domácnosti, Canon Pixma MP760 síce nemá fax, ale ponúka dostatočnú výbavu pre tlač fotografií. Sem patrí slot pre pamäťové a video karty a rozhranie PictBridge pre tlač priamo z digitálnych fotoaparátov. Schopnosti tlače textu, grafiky a fotografií sú príkladné.

Canon Pixma MP760

Po otvorení hlavného panela sa objaví slot pre snáď všetky druhy pamäťových kariet (CompactFlash, Microdrive, SmartMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro, MagicGate, SD card, a MultiMediaCard) a slot pre prepojenie tlačiarne s fotoaparátom pomocou rozhrania PictBridge. Zásobník na papier pojme 150 listov a môžete ho naplniť rôznymi druhmi papiera. Skener je umiestnený samostatne. Pre tlač a kopírovanie používa Canon 5 individuálnych atramentových zásobníkov. Tri sä pre farebné kopírovanie a dve pre čiernobiele. Pre prístup k tonerom musíte odstrániť plastový kryt, ktorý sa nachádza pod ovládacím panelom.

Canon Pixma MP760

Stanicu nemusíte vôbec pripájať k počítaču a môžete ju využívať ako samostatnú kopírku. Ale určite je lepšie, keď ju pripojíte. Tlačiareň funguje bez problémov na operačných systémoch Windows 98, XP a Vista alebo na operačnom systéme Mac. Inštalácia vám zaberie pár minút a na pevnom disku si vyžiada 430 MB voľného miesta.

Canon Pixma MP760

Rýchlosťou tlače prekonáva Canon Pixma MP760 skoro všetkých svojich priamych konkurentov. Ale len v tlači fotografií a grafiky. V tlači textu naopak mierne zaostáva. Fotografie s rozmerom 8x10 palcov zvládne asi za minútu, čo je skoro 2x rýchlejšie v modelu HP 2710. Kvalita zostáva rovnaká. To isté sa dá povedať aj o skeneri. Je oveľa rýchlejší, ako predtým pri zachovaní kvality. Kvalita tlače fotografií sa pohybuje nad priemerom. Text vyzerá trochu tmavšie, ale aspoň sa dobre číta. Zobrazenie farieb je výborné a vyzerajú veľmi realisticky. Páčilo sa nám aj množstvo detailov.

Canon Pixma MP760

S tlačiarňou vás dokonale zoznámi tlačený, alebo virtuálny manuál, ktorý je súčasťou balenia. Pokiaľ vám to nebude stačiť, viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach Canonu. Pixma MP760 je veľmi dobre vybavená multifunkčná stanica, ktorá vyniká predovšetkým výbornou rýchlosťou tlače, skenovaním a skvelou úrovňou zobrazenia detailov. Vzhľadom k nízkej rýchlosti tlače textu a absencii faxu sa tento model skôr ako do kancelárie hodí do domácnosti.

Canon Pixma MP760

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MP760


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.