Preposlať Epson Stylus Photo R380

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Stylus Photo R380

15.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Hlavnou výhodou tlačiarne Stylus Photo R380 je množstvo módov tlače a naviac obsahuje jednu skutočne skvelú vychytávku, a síce tlač na CD/DVD. Dokážu tieto vlastnosti vyvážiť len priemernú rýchlosť a kvalitu tlače? Veľa ľudí si myslí, že áno.

Hlavnou výhodou tlačiarne Stylus Photo R380 je množstvo módov tlače a naviac obsahuje jednu skutočne skvelú vychytávku, a síce tlač na CD/DVD. Dokážu tieto vlastnosti vyvážiť len priemernú rýchlosť a kvalitu tlače? Veľa ľudí si myslí, že áno. Tak, ako konkurencia v podobnej cenovej kategórii, aj Epson môže tlačiť priamo z digitálneho fotoaparátu pomocou systému PictBridge, z pamäťovej karty (CompactFlash, Memory Stick, SD, alebo xD), alebo pomocou infračerveného portu. Veľký 3.5 palcový LCD displej skvelo slúži k náhľadu fotografií a vďaka systému PhotoImpression 5 môžete fotografie aj upravovať.

Epson Stylus Photo R380

Väčšina týchto funkcií je prístupná priamo cez ovládací panel. Na rozdiel od predchádzajúceho modelu R260, kde boli ovládacie tlačítka popísané len obrázkami, tu sú na nich konečne nápisy, na čo slúžia. Potvrdzovacie tlačítko OK sa nachádza presne v prostriedku ovládacieho panela. Ovládanie je veľmi príjemné a intuitívne. Pokiaľ chcete tlačiť na CD/DVD, musíte médium vložiť do špeciálneho otvoru. Po natlačení musíte 30 minút počkať, než farba uschne.

Epson Stylus Photo R380

Stylus Photo R380 používa šesťfarebný atramentový systém Claria. Obsahuje čiernu, azúrovú, fialovú, žltú, svetlo azúrovú, a svetlo fialovú farbu. Fotografie a grafickú tlač zvláda tlačiareň celkom rýchlo. Zaostáva ale v tlači textu. Počet stránok za minútu 3.9 nie je nič super a konkurencia to zvláda oveľa rýchlejšie. Na lesklom papieri vyzerajú fotografie príjemne realisticky s dobrou porciou detailov. Ale pokiaľ ich budete tlačiť na klasický papier, budú nevzhľadné a zobrazenie farieb bude vyložene zlé. Text trpí prílišnou svetlosťou. Konkurenčné tlačiarne ponúkajú trochu lepší pomer výbavy a kvality tlače, než Stylus Photo R380. Ale mnohé z nich nezvládajú tlač na CD/DVD, čo môže byť pri kúpe rozhodujúca vlastnosť.

Epson Stylus Photo R380

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson Stylus Photo R380


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.