OKI


Preposlať OKI C8800

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C8800

05.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Jedna z najrýchlejších atramentových A3 tlačiarní akú si môžete kúpiť.

Farebné tlačiarne na tlač formátu A3 sú veľké, ťažké a pomalé, správne? Špatne. OKI C8800 nie je o nič väčšia než klasická A4 tlačiareň a dokáže farebne tlačiť rýchlosťou až 26 stránok za minútu. Náš model tiež obsahoval rozhranie 10/100Mbps Ethernet a mal integrovaný print server pre použitie v sieťach Windows a Apple Mac. Tlačiareň tak isto ponúka úložný priestor až pre 530 listov papiera.

OKI C8800

Zásuvka na 300 papierov a podávač na 100 papierov sú štandardom vo všetkých tlačiarňach OKI tejto kategórie, tak, ako tlačiarenský mechanizmus poháňaný systémom LED. Na tlač dohliada procesor PowerPC s frekvenciou 500 MHZ, ktorý podporuje pamäť s veľkosťou 256 MB. Hard disk si môžete dokúpiť ako extra výbavu. Maximálne rozlíšenie tlače je 1200 x 600dpi a s výsledkom sme boli naozaj nadšení. O jeho kvalitu a presnosť sa stará unikátny systém High Definition Color, ktorý je vlastným výrobkom firmy OKI. Profesionálni grafici by možno nejakú tú chybu odhalili, ale my sme si nič nevšimli a tlačiareň sa tiež dobre hodí pre tlač rôznych dokumentov. Kvalita fotografií bola nadpriemerná.

OKI C8800

Jedna z tienistých stránok je hlučnosť, dokonca aj v móde stand-by a tiež jej dosť dlho trvá, než sa poriadne zahreje. Tlač prvej stránky aj napriek tomu zaberie len 10s. Najvyššia rýchlosť tlače A4 je 32 snímok/m (čiernobiela tlač) a 26 snímok/m (farebná tlač). Dokumenty vo formáte A3 trvali podľa očakávania dlhšie, ale tlačiareň sa stále javila ako veľmi mrštná. Ďalšia nevýhoda sú drahé prevádzkové náklady. Pri plnení oddelených tonerov sa celkom prehnete a pre tlač ich potrebujete štyri. Ale vďaka relatívne rozumnej cene, v porovnaní s ostatnými A3 tlačiarňami, sa tento nedostatok takmer zrovná. Čierny toner, ktorý vystačí na 6000 stránok A4 stojí asi 2000 Sk a cena farebného sa pohybuje okolo 4000 Sk a vydrží asi 20 000 stránok A4 (všetky farby stoja rovnako). Každých 80 000 stránok musíte naviac vymeniť pásovú jednotku, ktorá stojí 2400 Sk.

OKI C8800

OKI C8800

Ovládače pre Windows a Mac sú dodávané spolu s tlačiarňou. Táto tlačiareň nie je pre každého. Pokiaľ nechcete vysoké prevádzkové náklady, pozrite sa inde. Ak vám to ale nevadí, je pre vás tá pravá. A3 tlačiarne nemusia byť nutne pomalé a rozmerné, OKI C8800 je toho jasným dôkazom. Ponúka skvelú kvalitu a rýchlosť tlače. Konkurencia by sa mala začať báť.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku OKI C8800


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.