HP


Preposlať HP LaserJet 1020

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet 1020

17.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Minirecenzia cenovo dostupnej, monochromatickej laserovej tlačiarne HP 1020.

LaserJet 1020 je zaujímavá laserová tlačiareň za prijateľnú cenu. V súčasnosti sa dá kúpiť už asi od 4000 korún. Proti konkurencii je to cena viac, ako zaujímavá a príjemné je tiež, že je malá -37 x 24.2 x 20.9 cm, takže vám na stole nezaberie veľa miesta. Cartridge je rovnaký typ Q2612A, ako vo väčšine tlačiarní HP. Jeho kapacita je asi 5000 strán so štandardným 5% pokrytím. Na rozdiel od ostatných tlačiarní tohto typu, neponúka LaserJet 1020 plniace tonery, takže ich musíte raz za čas kúpiť celé. Cena nového cartridga sa pohybuje okolo 2000 korún.

HP LaserJet 1020

S 5000 stránkami na jeden cartridge je táto tlačiareň situovaná skôr pre použitie v nie príliš vyťaženej kancelárii. LaserJet 1020 nie je vybavená žiadnym sieťovým portom a jediný spôsob, ako sa dá zdieľať na sieti, je pripojenie k počítaču, ktorý už na sieti je. Vnútorná pamäť je len 2 MB, ale môžete využiť harddisk pripojeného PC. Rozlíšenie 600dpi znamená, že kvalita tlačeného textu je skutočne výborná, dokonca aj keď je veľkosť fontu len 4. Je tu aj mód FastRes, ktorý ponúka rozlíšenie 1200 dpi, ale rozdiel medzi týmto a ostatnými módmi nepoznáte. Economode používa namiesto štandardnej čiernej tmavo šedú a šetrí tak cartridge. Prvý dokument vytlačí už za 11 sekúnd od zadania tlače, potom je rýchlosť tlačiarne 14 stránok za minútu. Rýchlosť grafickej tlače je prakticky identický. Kvalita je dostatočná, ale v oblastiach s tmavou čiernou farbou sa občas vyskytujú svetlejšie fľaky. Ideálne sa hodí pre tlač domácich úloh a pre rozne grafy a rebríčky.

HP LaserJet 1020

HP LaserJet 1020

Veľkosťou sa LaserJet 1020 hodí do úzkeho priestoru. Môžete ju mať kľudne na stole, pretože zásobník a podávač papiera sa nachádzajú na rovnakej (prednej) strane. Hneď nad zásobníkom na 150 listov je umiestnený zásobník pre špeciálny papier. Ovládače sú pre Windows 98, XP a Vista (len pre verziu 32-bit) a môžete si ich stiahnuť z domovskej stránky HP. Je ťažké nemať rád túto šikovnú laserovú tlačiareň. Je zameraná na nízku cenu, ale ponúka rovnakú kvalitu tlače textu, ako drahšie tlačiarne zo stajne HP.

HP LaserJet 1020

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP LaserJet 1020


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.