Preposlať Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

01.07.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes tu máme ďalšiu hitparádu, a síce päť najlepších monochromatických laserových tlačiarní. Tento druh tlačiarní sa v súčasnej dobe dostáva trochu do pozadia, a to hlavne vďaka neustále sa znižujúcej cene farebných laserových tlačiarní.

Dnes tu máme ďalšiu hitparádu, a síce päť najlepších monochromatických laserových tlačiarní. Tento druh tlačiarní sa v súčasnej dobe dostáva trochu do pozadia, a to hlavne vďaka neustále sa znižujúcej cene farebných laserových tlačiarní. Pokiaľ ale potrebujete tlačiť prevažne text a nechcete do tlačiarne investovať množstvo peňazí, čiernobiela laserová tlačiareň je tým správnym riešením. Tieto tlačiarne sa naviac môžu pochváliť relatívne malými prevádzkovými nákladmi.

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

1. Dell Laser Printer 1720dn

Dell Laser Printer 1720dn sa vyznačuje hlavne skvelou rýchlosťou tlače textu. Ten prebieha rýchlosťou 30 snímok za sekundu (fps) a jeho maximálne rozlíšenie je 1200 x 1200 dpi. Zásobník zvládne 250 listov A4 a cena sa pohybuje okolo 2400 korún. Najväčšia nevýhoda tejto tlačiarne sú veľké rozmery, takže možno budete mať problém nájsť pre ňu vhodné miesto.

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

2. HP LaserJet P1505

Najväčšie výhody tejto čiernobielej laserovej tlačiarne sú nízka cena, jednoduchá ovládateľnosť a relatívne vysoká rýchlosť tlače. Tá prebiaha rýchlosťou 24 ppm a najväčšie rozlíšenie tlače je 600 x 600 dpi. Zásobník má kapacitu 250 listov A4 a text je veľmi dobre čitateľný, a to aj pri použití malého fontu. Cena sa pohybuje okolo 2200 korún, čo je naozaj málo a naviac sú prevádzkové náklady udržané na minime.

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

3. Samsung ML-1630

Táto tlačiareň je pre nás veľké prekvapenie. Na prvý pohľad vás určite zaujme pekný štýlový design. Rýchlosť tlače textu je len priemerná (17 ppm), ale jeho kvalita je nadpriemerná a text je výborne ostrý aj pri použití malého fontu. Najvyššie rozlíšenie tlače je 1200 x 600 dpi a cena tlačiarne sa pohybuje okolo 4000 korún. Bohužiaľ, kapacita zásobníka je veľmi podpriemerná, len 100 listov A4, ale aj tak si Samsung ML-1630 svoje umiestnenie v tomto rebríčku zaslúži.

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

4. Oki Printing Solutions B4400n

Oki Printing Solutions B4400n vyniká hlavne skutočne špičkovou kvalitou tlače textu. Ten má najvyššie rozlíšenie 600 x 2400 dpi a čierna farba je zobrazená veľmi realisticky. Designovo je tlačiareň skôr nepekná, ale po kvalitatívnej stránke sme jej nemohli vôbec nič vytknúť. Tlač textu prebieha rýchlosťou 24 ppm a najvyššia kapacita zásobníka je 250 listov A4. Najväčšia nevýhoda je celkom vysoká cena, ktorá sa pohybuje okolo 6000 korún, čo je skutočne veľa.

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

5. Lexmark E352dn

Lexmark E352dn je zo všetkých tlačiarní v tomto rebríčku najrýchlejší. Zvláda tlač textu rýchlosťou 35 ppm a jeho maximálne rozlíšenie je tiež výborné, a to 1200 x 1200 dpi. Maximálna kapacita zásobníka je klasická, a to 250 listov A4. Cena sa pohybuje okolo 10000 korún, čo sa môže zdať naozaj veľa. Ono to vlastne veľa je, ale vďaka výbornej kvalite, kvalitnej konštrukcii a rýchlosti tlače je táto cena zodpovedajúca. Taká menšia náplasť sú relatívne nízke prevádzkové náklady.

Top 5 laserových monochromatických tlačiarní

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Top 5 laserových monochromatických tlačiarní


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.