Preposlať Top 5 atramentových farebných tlačiarní

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

26.05.2008 | Ondřej Koníček | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Dnes tu máme ďalšiu hitparádu. Pozrieme sa na 5 najlepších atramentových farebných tlačiarní na trhu, ktoré sa vyznačujú hlavne nízkou cenou a prijateľnými prevádzkovými nákladmi. Tieto druhy tlačiarní sú určené hlavne pre školské potreby a do domácnosti.

Dnes tu máme ďalšiu hitparádu. Pozrieme sa na 5 najlepších atramentových farebných tlačiarní na trhu, ktoré sa vyznačujú hlavne nízkou cenou a prijateľnými prevádzkovými nákladmi. Tieto druhy tlačiarní sú určené hlavne pre školské potreby a do domácnosti. Okrem nízkej ceny ponúkajú taktiež dobrú kvalitu tlače a zodpovedajúcu rýchlosť, ale aj tak sú mierne vytlačované dnes už kvalitnými laserovými tlačiarňami, ktoré sú neustále lacnejšie a modernými prenosnými tlačiarňami, ktoré vynikajú hlavne kvalitnou tlačou a malými rozmermi. Ideme na to.

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

1. Canon Pixma iP3500

Hlavnou devízou tejto tlačiarne je fantastická rýchlosť a veľmi dobré možnosti nastavenia. Ako bonus si pripočítajte cenu viac, než prijateľnú. Tlačiareň ponúka najvyššie rozlíšenie farebnej tlače 4800 x 1200 dpi a pre černobielu tlač je to 600 x 600 dpi. Rýchlosť tlače farebných stránok je 17 stránok za minútu (ppm) a pri čiernobielom texte je to 25 ppm. Zásobník má kapacitu 150 listov papiara, čo je v tejto kategórii nadpriemer.

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

2. Canon Pixma iP4500

Ďalšia ultra rýchla atramentová tlačiareň za prijateľnú cenu. Rýchlosť farebnej tlače je 25 ppm a čiernobielej 31 ppm. To je dokonca lepší výkon, než podávajú niektoré laserové tlačiarne. Zásobník zvládne 150 listov papiera, najvyššie rozlíšenie farebnej tlače je 9600 x 2400 dpi. Pri čiernobielej tlači je to 600 x 600 dpi. Cena sa pohybuje priemerne na 3200 korunách. Kvalita farebných fotografií je na nadpriemernej úrovni a ako bonus si môžete pripočítať prijateľné prevádzkové náklady.

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

3. Canon Pixma iP2600

Spoločnosť Canon túto hitparádu celkom ovládla a na treťom mieste sa umiestila ďalšia ich tlačiareň. Hlavný predajný artikel je určite ultra nízka cena (asi 1300 korún). Špatná ale nie je ani rýchlosť a kvalita tlače. Tlačiareň zvládne čiernobielu tlač rýchlosťou 22 ppm a farevnú rýchlosťou 17 ppm. Najvyššie rozlíšenie farebnej tlače je 4800 x 1200 dpi a čiernobiela tlač disponuje klasickým rozlíšením 600 x 600 dpi. Tak isto, ako v predchádzajúcich modeloch, aj tu má zásobník kapacitu 150 listov.

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

4. HP Photosmart D7460

Táto tlačiareň sa honosí hlavne skvelou výbavou, nájdete tu dokonca aj bezdrôtové WiFi pripojenie 802.11b/g. Najvyššie rozlíšenie farebnej tlače je 4800 x 1200 dpi a čiernobiela tlač disponuje nadštandardným rozlíšením 1200 x 1200 dpi. Rýchlosť tlače je taktiež skvelá, čiernobiela tlač prebieha rýchlosťou 34 ppm a farebná 33 ppm. Hlavné nevýhody tejto tlačiarne sú zásobník s malou kapacitou ( len 100 listov ) a relatívne vysoká cena. Tá sa pohybuje v priemere na 5800 korún.

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

5. HP Photosmart D5360

Tak to vyzerá, že hitparádu ovládli len dve značky. Oproti predchádzajúcemu modelu ponúka prijateľnejšiu cenu (okolo 4000 korún), zásobník s väčšou kapacitou (125 listov), ale horšiu rýchlosť tlače farebných stránok. Ten disponuje rýchlosťou 24 ppm. Čiernobiela tlač je už podstatne lepšia, a prebieha 32 ppm. Rozlíšenie tlače je rovnaké, ako v predchádzajúcom modeli od HP, takže farebná tlač má rozlíšenie 4800 x 1200 dpi a čiernobiela 1200 x 1200 dpi. Veľmi sa nám páčila hlavne kvalita čiernobielej tlače, text je skutočne skvele čitateľný pri použití akéhokoľvek fontu.

Top 5 atramentových farebných tlačiarní

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Top 5 atramentových farebných tlačiarní


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.