Preposlať PictBridge

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

PictBridge

10.09.2007 | Jan Bilík | Komentárov: 0 |

S rastúcou záľubou digitálnych fotoaparátov, ktoré mali za úlohu čo nejjednoduchšie fotiť a čo najrýchlejšie zobraziť výsledok...

...rástol aj záujem čo najrýchlejšie mať obrázok na papieri. Zapnúť počítač, pripojiť fotoaparát k počítaču, prekopírovať fotky a cez nie práve jednoduchého sprievodcu začať konečne tlačiť. To sa výrobcom tlačiarní zdalo príliš veľa času, a tak dostali nápad s názvom PictBridge.

Ako to vlastne funguje?

PictBridge

PictBridge je na ovládanie skutočne veľmi jednoduché zariadenie. Jediné, čo potrebujete ku správnej funkcii je fotoaparát s podporou PictBridge a tlačiareň s podporou PictBridge. Nepotrebujete žiaden počítač alebo notebook, tieto dve veci vám stačia. Stačí fotoaparát pomocou kábla pripojiť k tlačiarni, vybrať fotografiu, ktorú chcete vytlačiť a potom už stačí len stlačiť na fotoaparáte tlačítko print (tlačiť). Aké jednoduché a zároveň elegantné. Fotoaparát sám zistí, že je pripojený k tlačiarni a sám sa začne chovať, že je v tomto formáte, takže nemusíte nič nastavovať. Len pripojíte, vyberiete fotku, čo chcete vytlačiť a to je všetko. Môžete tiež nastaviť nejaké základné nastavenia, ako veľkosť tlače, farebné rámiky a podobné blbostičky, každý si nájde to svoje.

PictBridge

To by bola ale len jedna stránka PictBridge. Fotoaparát odosiela dáta tlačiarni, ale tlačiareň dokáže odosielať dáta fotoaparátu. Máte presný prehľad o tom, čo tlačiareň robí, ohlási Vám všetky chyby pri tlači, priebeh tlače. To všetko vidíte na displeji fotoaparátu.

PictBridge

Čo do budúcna?

PictBridge by sa dal využiť aj v ďalších zariadeniach ako mobily, PDA, MDA, vreckové počítače a podobne. Čo je k tomu ale potrebné? Stačí len, aby PictBridge pracovalo s IRDA, Bluetooth alebo WI-Fi, čo by nemal byť problém. Potom stačí len tieto zariadenia integrovať do tlačiarne a môžete tlačiť fotky cez Bluetooth zo svojho mobilu, či PDA. Skutočne užitočná vecička do tlačiarní.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku PictBridge


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.