Preposlať CHYSTÁTE SA ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

CHYSTÁTE SA ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

12.12.2012 | PR článek | Zaujímavosti | Komentárov: 1 |

Ak sa chystáte podnikať, určite zvažujete viaceré možnosti. Môžete začať podnikať prostredníctvom živnosti alebo založením niektorej obchodnej spoločnosti.

CHYSTÁTE SA ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

Z dôvodu rovnakého daňového zaťaženia pre fyzické aj právnické spoločnosti, je dnes založenie spoločnosti oveľa výhodnejšie. Hlavnou výhodou naproti živnostenskému podnikaniu je to, že za záväzky spoločnosti ručíte len do výšky svojho nesplateného vkladu, pri živnostníkoch ide o ručenie celým svojím majetkom.

Aký je najdôležitejší dokument pri zakladaní spoločnosti? V prípade jedného spoločníka ide o zakladateľskú listinu, v prípade viacerých spoločníkov je ním spoločenská zmluva. Musí obsahovať isté predpísané náležitosti, ktorými sú obchodné meno, sídlo spoločnosti, predmety podnikania a iné a je podpisovaná pred notárom. Ďalšou veľmi dôležitou vecou, na ktorú musíme myslieť je, že každá spoločnosť musí mať zabezpečené vedenie účtovníctva. V prípade fyzických osôb je to jednoduché účtovníctvo, právnické osoby vedú účtovníctvo podvojné.

CHYSTÁTE SA ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

Dôležitým pomocníkom pri našej práci, ktorý je aj ľahko prenosný je ultrabook. Je možné ho pripojiť aj na tlačiareň, do ktorej musíme zakúpiť vhodnú náplň do tlačiarne. Ak napríklad vlastníte laserovú tlačiareň, musíte zakúpiť vhodný toner. Niekedy budete musieť zabezpečiť renováciu toneru.

CHYSTÁTE SA ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

Čo to vlastne renovácia toneru je? Renovácia náplní je vlastne ich obnova. Vymení sa to, čo sa opotrebovalo a doplní to, čo sa minulo.

Používajú sa dva druhy renovácii: TOP a EKO.

TOP – určený na zložitejšie používanie, to znamená veľké tmavé plochy a obrázky. Pri výrobe týchto sa snažia výrobcovia zachovať prijateľnú kvalitu v porovnaní s originálom.

EKO – určený na tlač jednoduchých dokumentov. Super riešenie pre účtovníkov, fakturantov a podobne.

Základným princípom renovácie je, že na výrobu treba prázdne náplne.

Tip na záver: ak patríte k milovníkom cigariet a neodpustíte si cigaretu ani v práci máme pre Vás zdravšiu a chutnejšiu alternatívu, ktorú predstavuje elektronická cigareta.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku CHYSTÁTE SA ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?


počet príspevkov: 1

Progressive Ideas s.r.o

24.10.2016 v 09:34

Založenie spoločnosti je komplikovaný a náročný proces, ktorý so sebou prináša radu špecifík, odporúčame Vám zverenie sa do rúk odborníkov www.proideas.Rýchle a pohodlné založenie obchodnej spoločnosti možné aj z pohodlia domova. Nebudete musieť absolvovať zdĺhavú administratívu a nebudete musieť strácať čas na úradoch. Konzultácie týkajúce sa založenie spoločnosti vieme poskytnúť aj online prípadne telefonicky. Šetríme Váš čas a Vaše náklady.

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.