Preposlať Samsung SCX-3405fw a ML-2165w

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SCX-3405fw a ML-2165w

25.06.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Samsung sa chystá uviesť na trh dvojicu nových laserových tlačiarní zameraných na domáce i kancelárske použitie a v dnešnej novinke sa pozrieme, na čo sa môžeme tešiť. Modely SCX-3405fw a ML-2165w zaujmú ako nízkou cenou, tak slušnou výbavou.

Samsung SCX-3405fw a ML-2165w

Obe tlačiarne spadajú do laserové monochromatickej kategórie, pričom jeden model je len single tlačiareň a druhý patrí medzi multifunkčný. Avšak, v dnešnej dobe plne multifunkčných prístrojov je tu stále miesto aj pre klasické jednoduché single tlačiarne. Najprv sa zameriame na model ML-2165w, ktorý je z dvojice lacnejší a menej vybavený. Jedná sa o single tlačiareň, ktorá zaujme hlavne jedincov požadujúcich kompaktný prístroj, ktorý nebude zaberať veľa miesta na stole. Zapáčil sa nám tiež jednoduchý a minimalistický dizajn, svetlé telo vyzerá celkom dobre a čo sa týka materiálov, tak použitý bol samozrejme plast. Tento model zaujme aj vďaka jednoduchosti, ovládací panel je naozaj jednoduchý a skladá sa iba z dvoch tlačidiel.
 

Samsung SCX-3405fw a ML-2165w

Na druhú stranu, jednoduchý ovládací panel zaručí príjemnú ovládateľnosť a nenáročné použitie. Teraz sa pozrieme na základné technické špecifikácie, ktoré sú na lacnú tlačiareň celkom solídne. Vstupný zásobník pojme 150 listov papiera, čo je pre použitie v domácnosti tak akurát a najvyššie rozlíšenie tlače činí 1200 x 1200 dpi. Maximálna mesačný výťažnosť je až 10 000 výtlačkov a väčšinu zákazníkov poteší aj fakt, že tlačiareň podporuje tlač z mobilných telefónov pomocou programu Samsung Mobile Print App. Samsung sa chváli maximálnou rýchlosťou tlače až 24 stránok za minútu (ppm), avšak je to len nepotvrdený údaj a až prvý test ukáže, ako na tom rýchlosť v skutočnosti je. Čo sa týka konektívnej výbavy, tak táto tlačiareň obsahuje USB 2.0 pre spojenie s počítačom a nechýba ani WiFi prijímač. Model SCX-3405fw bude lepšie vybavený, viac funkčný a tiež drahší. Okrem tlače ponúkne aj kopírku a skener, takže sa hodí skôr do kancelárie.

Samsung SCX-3405fw a ML-2165w

Vzhľadom k iným vlastnostiam sa zmenil aj dizajn, avšak svetlé farebné prevedenie zostáva rovnaké, ako u vyššie uvedeného modelu. Ovládací panel je podstatne rozsiahlejší a okrem množstva funkčných tlačidiel obsahuje tiež malý LCD displej schopný zobraziť 2 x 16 znakov. Vstupný zásobník pojme opäť 150 listov papiera a rovnaká je aj mesačná výťažnosť. Nezmenila sa ani rýchlosť tlače a jeho rozlíšenie. Dostanete ale lepšiu konektivitu, okrem portu USB 2.0 a WiFi adaptéra sa na tele nachádza aj rozhranie Ethernet. Tento model je poháňaný pomocou 433 MHz procesora a pamäť číta 128 MB. Rovnako ako tlačiareň ML-2165w, aj táto podporuje bezdrôtovú tlač z mobilných telefónov pomocou programu Samsung Mobile Print App. Obe tlačiarne sa už dostali na trh a to za ceny CCA 80.6 eur s DPH (ML-2165w), respektíve 157,3 eur s DPH (SCX-3405fw).

Samsung SCX-3405fw a ML-2165w

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SCX-3405fw a ML-2165w


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.