Preposlať Epson uvádza nové modely do rady Workforce Pro C

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson uvádza nové modely do rady Workforce Pro C

20.06.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na spoločnosť Epson a na jej chystané novinky na tlačiarenskom poli. V blízkej budúcnosti sa môžeme tešiť na nové modely v produktovej rade Workforce Pro C, ktorá je zameraná na kancelárske a pracovné skupiny.

Epson uvádza nové modely do rady Workforce Pro C

Podľa spoločnosti je táto rada ideálna pre pracovné skupiny s 20 až 99 členov, čo znamená celkom rozmernú kanceláriu. Epson sa zameral na veľmi nízke prevádzkové náklady, efektívnu tlač a táto séria sa vyznačuje tiež veľmi dobrou výbavou. Výrobca dokonca sľubuje až o 50% nižšie prevádzkové náklady, ako u konkurencie v tejto kategórii. Môžeme sa tešiť hneď na šesť nových modelov, pričom tri budú multifunkčné a tri klasické single tlačiarne. Začneme jednoduchšími single tlačiarňami, ktoré zahŕňajú modely workforce Pre C WP-4010, WP-4023 a WP-4090. Jedná sa o farebné modely a hlavný rozdiel medzi jednotlivými tlačiarňami bude hlavne vo výbave. Dizajn tejto rady je celkom príjemne jednoduchý, telo tlačiarní je vyvedené v bielej farbe a hlavnou dominantou je na hornej strane umiestnený ovládací panel. Ten je celkom jednoduchý, skladá sa iba z niekoľkých funkčných tlačidiel a informačných diód, ktoré znázorňujú stav náplňe.

V základnej výbave všetkých týchto modelov nájdeme vstupný zásobník na 250 listov papiera, ďalší zásobník na 80 listov, automatický duplexer pre obojstrannú tlač, rozhranie Ethernet a klasický USB port. Ak by sa vám zdal vstupný zásobník nedostatočný, budete ho môcť rozšíriť o ďalšie s kapacitou 250 listov papiera. Model WP-4010 je v tejto rade základ, model WP-4023 pridá WiFi adaptér a WP-4090 pridá podporu PostScript a PCL. Multifunkčné tlačiarne v tejto rade zastupujú modely WP-4520, WP-4533 a WP-4590 a všetky tri ponúknu ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba ani fax. Dizajn sa od vyššie uvedených single tlačiarní trochu líši a iný je hlavne ovládací panel, ktorý je trochu komplexnejší. Okrem funkčných tlačidiel tu nájdeme aj alfanumerickú klávesnicu pre obsluhu faxu a kopírky a tiež LCD displej s uhlopriečkou obrazu 2.5 palca. Telo všetkých troch modelov je opäť biele a celkovo sa design celkom podaril.

Epson uvádza nové modely do rady Workforce Pro C

Čo sa týka základnej výbavy, tak všetky tri modely ponúknu vstupný zásobník na 250 listov papiera, ešte jeden zásobník na ďalších 80 listov a nechýba ani možnosť zaobstarať si extra zásobník na ďalších 250 listov. Vo výbave nechýba ani automatický duplexer pre obojstrannú tlač a predný USB port, čo je celkom praktické. Všetky tri modely sú vybavené aj rozhraním Ethernet. Hierarchia týchto multifunkčných modelov je rovnaká, ako u vyššie uvedených single tlačiarní. Model WP-4520 je základný a najlacnejší, model WP-4533 ponúkne navyše WiFi a WP-4590 pridá podporu PostScript a PCL. Všetkých šesť tlačiarní spája rovnaká rýchlosť tlače, ktorá je 16 stránok za minútu (ppm) v prípade čiernobielej a 11 ppm v prípade farebnej tlače. Rýchlosť obojstrannej tlače je u všetkých modelov 9.2 ppm pre čiernobielu a 7.1 ppm pre farebnú tlač, pričom maximálne rozlíšenie tlače činí 4800 x 1200 dpi. Maximálna mesačná výťažnosť je slušných 25 000 výtlačkov. Predaj by mal začať v priebehu tohto mesiaca, a to za ceny od 199 do 499 dolárov v závislosti na výbave (v prepočte asi 105,7 až 378 eur bez DPH).

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson uvádza nové modely do rady Workforce Pro C


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.