Preposlať Canon Pixma MX432 - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX432 - prvé dojmy

31.05.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Zhruba pred mesiacom predstavila spoločnosť Canon skupinku lacných a jednoduchých tlačiarní pre domácnosti. Dnes sa pozrieme na prvé dojmy z testu modelu Pixma MX432, čo je medzi tou lacnou radou taký príjemný stred.

Canon Pixma MX432 - prvé dojmy

Jedná sa o multifunkčnú farebnú atramentovú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a vo výpočte schopností nechýba ani fax. Dizajn tohto modelu je takmer identický, ako u ostatných príslušníkov rodinky Pixma. Celé telo je vyvedené z lesklého, čierneho plastu a dielenské spracovanie je na úrovni. Na tele zostáva celkom dosť odtlačkov prstov, takže pri včasnom používaní sa budete musieť o plasty starať. Po stránke rozmerov sme nemali k tlačiarni žiadne väčšie výhrady, nájdenie vhodného miesta na stole nie je žiadny závažnejší problém a jediné, čo by sme uvítali, by bola trochu nižšia hmotnosť. Tento model váži 8.6 kg, čo síce nie je nejako prehnane veľa, ale v tejto kategórii je aj množstvo ľahších tlačiarní. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza jednoduchý a prehľadný ovládací panel, ktorý disponuje malým, dvojriadkovým displejom a množstvom funkčných tlačidiel. Nechýba ani alfanumerická klávesnica pre ovládanie faxu.

S ovládaním sme nemali žiadne závažnejšie problémy, na rozloženie panelu sme si rýchlo zvykli a po ergonomickej stránke je navrhnutý dobre. Základná výbava je naozaj iba základná a žiadne zázraky nečakajte. Dostanete vstupný zásobník na 150 listov papiera, predný USB port a podporu technológie bezdrôtovej tlače AirPrint. Náplne sa do tlačiarne vkladajú spredu, čo tento úkon výrazne uľahčuje. Tento model podporuje tiež technológiu Full HD movie print. Uvedenie tlačiarne do prevádzky nie je nijako náročná úloha a zvládli sme to behom chvíľky. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť náplne, naplniť zásobník papierom a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a okrem toho je tento model osadený tiež WiFi adaptérom (802.11 b / g / n).

Canon Pixma MX432 - prvé dojmy

Čo sa týka operačných systémov, tak tlačiareň podporuje Windows XP / Vista / 7 a ochudobnení nebudú ani používatelia operačného systému MAC OS verzií v10.4.11 - v10.7. Rýchlosť tlače je celkom solídna, podľa výrobcu je to 9.7 stránok za minútu v prípade čiernobielej a 5.5 ppm v prípade farebnej tlače, čo bude pre domáce použitie určite stačiť. Fotografie o štandardnom rozmere 4x6 palca sa dočkáte po solídnych 45 sekundách. Kvalita tlače je ľahko nadpriemerná a najviac vynikne dobrá tlač farebných fotografií. Podanie farieb je vcelku realistické a spokojní sme boli aj s ostrosťou a mierou detailov. Kvalita tlače textu je priemerná, avšak pre bežné použitie určite dostatočná. Pri použití menšieho fontu je čitateľnosť trochu horšia a aj keď sa kvalita tlače textu samozrejme nemôže rovnať s laserovými konkurentmi, nie sú výsledky nijak zlé. Kvalita kopírky je dobrá a to isté platí aj pre skener.

Pre štandardné domáce použitie skrátka ponúkne tento model všetko, čo budete potrebovať. A to všetko navyše ponúkne za príjemných 100 dolárov (v prepočte asi 75,7 eur bez DPH). Jediné, čo sa nám nepáčilo, bola neprítomnosť slotu na SD karty.

Canon Pixma MX432 - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MX432 - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.