Preposlať Canon Pixma MX372

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX372

19.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na dostupnú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti Canon a to na model s označením Pixma MX372. Táto tlačiareň je určená hlavne menej náročným zákazníkom, čomu zodpovedá ako výbava, tak výkony.

Canon Pixma MX372

Canon Pixma MX372 je jedna zo základných tlačiarní modelovej rady MX, takže ponúkne hlavne dobrý pomer ceny a možností. Táto tlačiareň zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a vie aj faxovať, čo je v tejto cenovej kategórii celkom príjemná vlastnosť. Design je veľmi jednoduchý a celkom elegantný. Za to môžu hlavne zaoblené línie, ktoré dodávajú tlačiarni na atraktivite. Po stránke rozmerov sa jedná o celkom kompaktný model, takže nájdenie vhodného miesta na stole nie je žiadny problém a jednoduchá je aj manipulácia, pretože hmotnosť tiež nie je nijako vysoká. Dominantou tela tlačiarne je rozmerný ovládací panel, ktorý obsahuje množstvo funkčných tlačidiel, alfanumerickú klávesnicu pre obsluhovanie faxu a kopírky a nechýba ani malý monochromatický displej. Na ňom sa zobrazujú informácie o tlači a nastavenie tlačiarne. Na ovládacom paneli nechýba ani dióda signalizujúca zaseknutý papier. Celkovo sme nemali s ovládacím panelom vôbec žiadne ťažkosti, rýchlo sme si na neho zvykli a akékoľvek nastavenia a ovládanie prebiehalo bez problémov.
Canon Pixma MX372
Táto tlačiareň je jedna z prvých, ktorá je vybavená systémom výmeny náplní spredu, ktorý je označený ako FastFront. Funguje to dobre, výmena náplní je rýchla, jednoduchá a intuitívna. Čo sa týka základnej výbavy, tak tá je naozaj len základná, ale žiadne extra veci sme za tie peniaze ani čakať nemohli. Vstupný zásobník má kapacitu 100 listov papiera a o pripojenie k počítaču sa postará klasické rozhranie USB 2.0. Veci ako automatický duplexer alebo rozhrania PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu vo výbave chýbajú. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je naozaj jednoduchý a rýchly úkon, ktorý bez problémov zvládnete aj bez listovania manuálom. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po spojení s počítačom sa môžete pustiť do práce. Ako sme sa už zmienili, pripojenie k počítaču má na starosti port USB 2.0 a čo sa týka ovládačov, tak tie dostanete na priloženom CD a samozrejme si ich môžete stiahnuť aj z webu výrobcu.
Canon Pixma MX372
Podpora operačných systémov je veľmi dobrá a táto tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov. Okrem užívateľov Windows XP / Vista / 7 môžu túto tlačiareň používať aj užívatelia systémov MAC OS X 10.4.11 - 10.7.x. Rýchlosť tlače spadá do priemeru, avšak väčšine užívateľov budú výsledky určite stačiť. Pri našom teste sme dosiahli rýchlosť 5.63 stránok za minútu (ppm) pri tlači textu, 1.8 ppm pri tlači farebnej grafiky a 2.57 ppm pri tlači prezentácií. Kvalita tlače je celkom solídna a v tejto cenovej kategórii patrí určite k tomu lepšiemu. Pri tlači textu sme ocenili dobrú ostrosť jednotlivých písmen a pri tlači farebných fotografií je potešujúce zase slušné podanie farieb. Samozrejme nemôžete čakať výkony porovnateľné s profesionálnymi tlačiarňami, ale pre domáce použitie sú výsledky úplne dostatočné. Kopírka aj skener fungovali bez problémov, podávali dobré výkony a žiadne výčitky sme k nim nemali.
Canon Pixma MX372
Canon Pixma MX372 je dobrá a lacná multifunkčná tlačiareň, ktorá je vhodná skôr pre domáce použitie a svojmu majiteľovi ponúkne hlavne solídnu kvalitu tlače a jednoduchý systém výmeny náplní. Za približne 86 dolárov (v prepočte asi 3,5 eur bez DPH) sa tento model naozaj oplatí a pre menej náročných užívateľov je to určite jedna z najlepších možností.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MX372


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.